Skip to content
pattern
elektricky zabezpecovaci system

Elektrický zabezpečovací systém

Elektrické zabezpečovacie systémy (EZS) chránia domácnosti, firmy, administratívne budovy, priemyselné parky a rôzne iné objekty.

Ochrana pred nebezpečenstvom

Ich primárnou úlohou je ochrana pred nepovoleným vniknutím do objektu. V prípade takéhoto vniknutia systém spustí akustický a optický signál s cieľom odradiť narušiteľa alebo upozorniť majiteľa objektu, prípadne strážnu službu.

Okrem toho EZS poskytujú ochranu pred nebezpečenstvom požiaru alebo výbuchu. Ich súčasťou sú totiž rôzne typy senzorov – ionizačné, optické či tepelné požiarne detektory.

shutterstock 1671262903 1

O vzniknutom narušení
poplašný systém informuje rôznymi spôsobmi:

EZS sa dá jednoducho ovládať priamo na mieste cez klávesnicu, pomocou mobilnej aplikácie alebo telefonicky hovorom na číslo riadiacej jednotky.

Spustenie systému sa aktivuje zadaním číselného kódu na klávesnici, zaslaním SMS, telefonátom na mobilné číslo riadiacej jednotky, bezkontaktnou prístupovou kartou, cez diaľkové ovládanie alebo mobilnou aplikáciou.

mobilný telefón

Volaním alebo formou SMS správ

PULT Centrálnej ochrany

Oznámením Polícii / SBS

Mobilná aplikácia

Notifikácia do mobilnej aplikácie

Siréna

Pomocou zvukového hlásenia

pattern

Postup

Ako prebieha
spolupráca?

Po skontaktovaní sa so zákazníkom sa snažíme obuť si jeho topánky a pozerať na daný projekt najskôr jeho optikou. Najskôr sa veľa pýtame. Pýtame sa na víziu projektu, jeho identitu, smerovanie, účel jeho využitia a funkcionalitu. Zaujímajú nás budúce plány investora, jeho predsavzatia, ako aj všetky ďaľšie atribúty, ktoré by mal projekt spĺňať, aby naplnil očakávania investora i svojich uživateľov. Pýtame sa na režim fungovania objektu, na úroveň požadovaného štandardu a komfortu, ale takisto na mieru zabezpečenia. Konfrontujeme tieto očakávania s našími skúsenosťami a dostupnými technológiami na trhu.

01

Náš obchodný zástupca sa s vami stretne, pričom jeho úlohou je vám poradiť a získať celkovú predstavu o zabezpečení priestoru podľa vašich potrieb.

02

Na základe vašej predstavy, požiadaviek, náročnosti a odhadovanej ceny vyberieme konkrétny typ (značku) EZS a následne naše projekčné oddelenie spolu s odborníkmi na dané technologické komponenty spoločne vytvoria projekt na mieru. Ten sa zakreslí do pôdorysu budovy, kde je jasne naznačené umiestnenie prvkov systému.

03

Po zapracovaní vašich pripomienok, odsúhlasení návrhu a vytvorenia výkazu výmer (zoznam potrebných komponentov a stavebných zásahov), vypracujeme cenovú ponuku, ktorú vám predložíme na schválenie.

04

Po finálnych úpravách a schválení cenovej ponuky sa pristupuje k realizácii.

05

Po zhotovení diela vám odovzdáme projekt, v ktorom sú zakreslené presné pozície koncových prvkov, EZS boxu a káblových trás.

06

Naši technici nainštalujú v priestore kabeláž a osadia koncové prvky. Následne nastupuje odborník na zabezpečovací systém, ktorý nakonfiguruje riadiacu jednotku podľa vašich požiadaviek.

07

Po spustení systému prebehne zaškolenie na ovládanie systému.

Aké EZS využívame?

Produkty značky Paradox patria medzi špičku v oblasti elektrických zabezpečovacích systémov. Táto firma sídli v Kanade, avšak jej systémy sú exportované do takmer 100 krajín sveta.

Spoločnosť Inner Range bola založená v Melbourne v Austrálii, má viac ako 30-ročné skúsenosti a viac ako 50 000 systémov nasadených po celom svete.

Výrobky spoločnosti Satel si získali uznanie v celosvetovom meradle. Ich produktové portfólio je široké a pýši sa vysokou kvalitou.

Česká spoločnosť Jablotron tvorí navonok jednoduché, no dômyselné riešenia už od roku 1990. Na Slovensku si získali značnú popularitu pre svoju kvalitu, široké použitie a priaznivú cenu.

Ďalšie profesionálne systémy, s ktorými pracujeme


kombinacia s inymi systemami ezs

Kombinácia
s inými systémami

EZS je možné prepojiť aj s inými systémami, napr. s kamerovým systémom, požiarnou signalizáciou, prístupovým systémom, s akýmikoľvek inými zariadeniami cez vstupno/výstupné moduly, pri komplexnejších systémoch cez aplikačný interface a softvérovú integráciu.

Navyše do systému je možné zapojiť veľké množstvo moderných senzorov, ako napríklad záplavové čidlá, senzory úniku toxických plynov, teplotné čidlá, senzory kvality vzduchu a mnohé iné komplexné integrácie.

pattern

S čím Vám vieme pomôcť

Ostatné služby


Máte záujem
o naše riešenia?

Chcem konzultáciu